VVD voor invoering van "Patsercontroles"

Tijdens deze controles wordt gekeken of een auto wel past bij het inkomen van de bestuurder. In Rotterdam worden deze controles met veel succes gehouden. Hierdoor kwam de politie al tienduizenden euro's aan crimineel geld op het spoor en worden er per actie vier auto's in beslag genomen.

“We treffen ze in hun bezit. Dat doet veel meer pijn dan twee weken gevangenisstraf” aldus een woordvoerder van de politie Rotterdam.

De VVD maakt zich zorgen over de veiligheid in Leeuwarden. Zo scoort de binnenstad al vele jaren een onvoldoende op het gebied van veiligheid en wijken vuurwapengevaarlijke criminelen vanuit andere steden uit naar Leeuwarden . Afgelopen weken werd Leeuwarden opgeschrikt door 13 straatroven en een schietpartij op klaarlichte dag. De VVD wil dat deze criminaliteit een halt toe wordt geroepen en wil daarvoor alle mogelijke middelen (preventief en repressief) inzetten. De VVD pleit daarom voor de invoering van patsercontroles in Leeuwarden.

Lees hier de vragen die Serge Hollander stelde aan de gemeenteraad.